Paderewa z przeszkodami

Od kilku miesięcy mieszkańców Osiedla Paderewskiego straszy rozkopany odcinek ulicy gen. Stanisława Szeptyckiego – na wysokości miejskiego przedszkola nr 55 i niepublicznej przychodni „Medis”, opodal pomnika Żołnierza Polskiego.

– Tu od wielu tygodni nic się nie dzieje. Wykop jest niezabezpieczony i jeśli coś się wydarzy, to jak znamy życie, nikt nie będzie za to odpowiedzialny. Zgłaszaliśmy sprawę do Spółdzielni Mieszkaniowej Paderewskiego, Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, Straży Miejskiej w Katowicach i Komisariatu Policji przy Żwirki i Wigury, ale jak widać po „żółwim” tempie prac, nikt się zbytnio problemem nie przejął – twierdzą mieszkańcy Osiedla.

Obok głębokiego, niezabezpieczonego wykopu przebiegają codziennie przedszkolaki, przejeżdżają dzieci na hulajnogach, rowerzyści, biegają psy. Jeśli dojdzie do tragedii, to bez trudu będzie można ustalić, czyje zaniedbania i bezczynność do niej doprowadziły.

Ku przestrodze i pod rozwagę, no i aby nie zasłaniali się niewiedzą – licząc na ich szybką i skuteczną interwencję – wysyłamy ten tekst m.in. Elżbiecie Zadróż – prezes Zarządu SM im. I. J. Paderewskiego, Piotrowi Handwerkerowi – dyrektorowi MZUiM, Pawłowi Szelągowi – komendantowi Straży Miejskiej, Pawłowi Barskiemu –  komendantowi miejskiemu Policji w Katowicach i Elżbiecie Tkaczewskiej-Kukprokuratorowi okręgowemu w Katowicach. O reakcji adresatów poinformujemy już wkrótce.

Niebezpieczny i niezabezpieczony wykop przy ul. Szeptyckiego_fot. infokatowice.eu

2 myśli na temat “Paderewa z przeszkodami

 • 9 września 2020 o 10:34
  Permalink

  Wszędzie wysłane, tylko tam gdzie trzeba, czyli do Tauronu – nie….

  Odpowiedz
  • 10 września 2020 o 10:15
   Permalink

   to może ktoś ze Spółdzielni Paderewskiego pogoniłby ten Tauron? wykop jest już od czerwca, jak długo można wykonywać te roboty? trzy miesiące to chyba za długo. właśnie do wykopu wjechało ostatnio dziecko na rowerku i bardzo się potłukło, ze wstrząśnieniem mózgu trafiło do szpitala… czy na pewno musi dojść do tragedii, żeby ktoś ukrócił te praktyki Tauronu?

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *