Raport z Pałacu

Z obszernego raportu przygotowanego przez Grażynę Burek, zastępcę naczelnika wydziału edukacji i sportu katowickiego Urzędu Miasta – w oparciu o ankiety przeprowadzone przez nią wśród części pracowników w grudniu 2019 – wyłania się ponury obraz stosunków panujących w gmachu przy Mikołowskiej 26.

Spośród 98 ankietowanych pracowników Pałacu Młodzieży połowa wyznała, że atmosfera w pracy w ostatnim czasie pogorszyła się, a co czwarty uznał stosunki panujące w tym miejscu za złe lub bardzo złe. Blisko połowa respondentów nie zna zasad działania i regulaminu wewnętrznej komisji antymobbingowej.

Mimo, że ankietę przeprowadzono w warunkach, które niewiele miały wspólnego ze standardami zapewniającymi anonimowość i obiektywizm, jej wyniki potwierdzają, że w Pałacu od dawna źle się dzieje, a ustalenia poczynione przez nadzorujący tę placówkę wydział edukacji i sportu UM to tylko wierzchołek góry lodowej problemów, które tam występują.

Do Rady Miasta wpłynęła właśnie kolejna skarga na brak właściwego nadzoru i kontroli ze strony dyrektora Pałacu Młodzieży nad działaniami i zachowaniami wobec dzieci i części pracowników obsługi spokrewnionej z nim kierownik administracji.

Jedna myśl na temat “Raport z Pałacu

 • 4 lutego 2020 o 12:43
  Permalink

  Jakie kroki zostaną poczynione przez UM skoro już są przesłanki o nieprawidłowościach występujacych w tej placówce.
  Jakie kroki naprawcze zapadną przez UM aby uciąć jaz i stanowczo temat PM.
  Uważam że jeżeli nie zostaną poczynione „kroki” w całkowitym wyjaśnieniu spraw w PM to będzie powód powstania kolejnego reportażu opublikowanego w TVP.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *