Pozdrowienia od dzieci z Szopienic

Dzieci i rodzice ze zdegradowanych Szopienic nie odpuszczają. Kartki z pozdrowieniami od najmłodszych mieszkańców tej dzielnicy, którzy daremnie proszą od kilku lat prezydenta Marcina Krupę o nowy plac zabaw pomiędzy brudnymi familokami przy ulicy Lwowskiej, trafiły właśnie do kilkuset osób i instytucji.

Szopienickie dzieci zwróciły się do adresatów pozdrowień – w tym, między innymi, do metropolity katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca i arcybiskupa seniora Damiana Zimonia – o wystąpienie do prezydenta Katowic o poparcie ich wieloletnich starań.

W spontaniczną, oddolną akcję rozsyłania kartek włączyli się harcerze, ministranci oraz uczniowie i nauczyciele szopienickich szkół i przedszkoli.

Radny Józef Zawadzki – były wychowanek domu dziecka i jedyny wśród samorządowców z prawdziwego zdarzenia przyjaciel katowickich dzieci, który już dawno zasłużył na nadawany przez nie Order Uśmiechu – skierował do prezydenta miasta kolejną interpelację w tej sprawie. Pierwsza, zlekceważona przez prezydenta Krupę interpelacja radnego, trafiła do włodarza Katowic w czerwcu 2019 roku.

Kartki od szopienickich dzieci otrzymały też krajowe i międzynarodowe instytucje, w których Katowice chciałyby uchodzić za miejsce przyjazne dzieciom, otwarte na ich potrzeby i traktujące je równo, w tym do tych, które decydują o powierzaniu miastu realizacji prestiżowych przedsięwzięć i projektów.

Panie Prezydencie, czy aby na pewno o taką promocję naszego miasta Panu chodziło…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *