Nie ma takiego portalu…

Wiele wskazuje, że dyrektor Pałacu Młodzieży w Katowicach to wzorcowa postać z oświatowej bajki. Może chłopina spać spokojnie, włos mu z głowy nie spadnie. Nadzorujący jego „ciężką” pracę wiceprezydent Waldemar Bojarun – „znana postać życia publicznego aglomeracji katowickiej”, jak sam skromnie o sobie pisze w biogramie na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta – i naczelnik wydziału edukacji i sportu UM Sławomir Witek dali mu zielone światło i nie zamierzają ukrócić dalszego gnębienia podwładnych. Urzędnicy stwierdzili bowiem, że… nie ma takiego portalu. A jak nie ma portalu, to nie ma tekstu „Pałac strachu i upokorzeń” i opisanego w nim mobbingu. Sam mistrz Bareja by na to nie wpadł.

Panie Waldku! Panie Sławku! Możemy się umówić, że nie ma takiego portalu. Tak jak nie ma takiego miasta „Londyn”. Ale jest problem. Poważny problem, który sam się nie rozwiąże. Tradycyjne chowanie głowy w piasek, przeczekiwanie i decyzyjna niemoc – z których, jak sięgam pamięcią, zawsze słynął katowicki magistrat, gdy źle się działo w samorządowych szkołach i placówkach – tylko rozzuchwalają satrapów i dręczycieli na dyrektorskich stołkach. Proszę łaskawie przyjąć do wiadomości, że zdesperowane ofiary nękania, bezkarnej dyskryminacji i nierównego traktowania w Pałacu Młodzieży są na skraju wyczerpania. Jeżeli któremukolwiek z pracowników tej podległej panom samorządowej placówki coś się przydarzy i któryś z nich nie wytrzyma psychicznej presji i dalszego upokarzania, to będą panowie za to współodpowiedzialni.

Nieistniejący Katowicki Portal Interwencyjny infokatowice.eu będzie bulwersującą sprawę Pałacu Młodzieży – czy to się panom podoba, czy nie – nadal monitorował, a setki zaglądających codziennie na ten portal mieszkańców miasta ocenią, ile warci są urzędnicy odpowiedzialni za nadzór nad samorządową oświatą w stolicy regionu. Ci, którzy zawiadują nią obecnie, zasłużyli już teraz na szkolną „jedynkę”.

2 myśli na temat “Nie ma takiego portalu…

 • 16 grudnia 2019 o 22:26
  Permalink

  Tego się można było spodziewać, nie bez powodu dyrektor czuje się bezkarny skoro ma chody „wyżej”. Panie Wiceprezydencie- wstyd i ogromny żal. Ilość komentarzy pod artykułem „ Pałac strachu i upokorzeń” już świadczy o ogromnym problemie panującym w Placówce a Pan próbuje to zamieść pod dywan- wstyd i hańba dla takiej „ znanej postaci życia publicznego katowickiej aglomeracji”.

  Odpowiedz
 • 16 grudnia 2019 o 22:32
  Permalink

  Wstyd Panie Wiceprezydencie. Pokaźna ilość komentarzy pod postem „ Pałac strachu i upokorzeń” świadczy o rażącym problemie w tej placówce, skoro do tej pory cieszyła się tak świetną renomą i zadowoleni byli zarówno pracownicy, jak i rodzice. Teraz jak widać i jedna i druga strona wyraża negatywną opinie a Pan próbuje zamieść to pod dywan zamiast coś z tym zrobić. Wstyd i hańba, zwłaszcza że jest Pan taką „ znaną postacią życia publicznego aglomeracji Katowic”

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *