Kontrole UM w Pałacu Młodzieży

Niesławny bohater kilku naszych wpisów nie schodzi z pierwszych stron gazet. Katowicka „Gazeta Wyborcza” – łagodnym piórem red. Przemysława Jedleckiego – opisała w piątkowym wydaniu złą atmosferę w Pałacu Młodzieży, podając przykłady „niestandardowych” zachowań dyrektora tej samorządowej placówki budzących od jakiegoś czasu uzasadnione wątpliwości i sprzeciw znacznej części pracowników, rodziców i opinii społecznej.

Na nadzorujących dyrektorskie poczynania urzędnikach wydziału edukacji i sportu Urzędu Miasta kolejne skargi i fala nasilającej się krytyki nie robiły dotychczas większego wrażenia. Niewzruszeni wiceprezydent Waldemar Bojarun, naczelnik Sławomir Witek i jego zastępczyni, Grażyna Burek, dowiedli – zresztą nie po raz pierwszy – że kompletnie nie radzą sobie w podobnych sytuacjach. Tak bardzo „kompletnie”, że liderce nowo powstałego Związku Zawodowego Pracowników Pałacu Młodzieży złożyli propozycję… zatrudnienia w innej placówce.

Tymczasem do śląskiego kuratora oświaty Urszuli Bauer wpłynął 5 lutego br. wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w związku ze skandalicznym zdarzeniem naruszającym prawa i dobro dziecka, do jakiego doszło w Pałacu 19 października ubiegłego roku. O całym incydencie zawiadomiony został również rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, a wcześniej naczelnik wydziału edukacji i sportu UM.

Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego przez kilkadziesiąt lat budował swoją pozycję, prestiż i zaufanie. Wszystko to pryska teraz na naszych oczach jak bańka mydlana za sprawą jednego człowieka, który zupełnie nie nadaje się do zarządzania samorządową placówką. Problem tylko w tym, że żaden z jego przełożonych nie ma odwagi mu tego powiedzieć…

6 myśli na temat “Kontrole UM w Pałacu Młodzieży

 • 18 lutego 2020 o 15:53
  Permalink

  A…może w końcu autor/autorka tych artykułów by się podpisał/a? Tak łatwo przychodzi mu/jej wymienianie nazwisk innych a o sobie zapomina. To chyba nie do końca uczciwe? Ale jakie wygodne. A może coś nam umknęło? Kto się ukrywa za tymi artykułami?

  Odpowiedz
  • 18 lutego 2020 o 15:54
   Permalink

   Spieszę wyjaśnić, że autorką wszystkich wpisów na tym portalu dotyczących Pałacu Młodzieży w Katowicach jest Czesława Wydrzycka.

   Odpowiedz
 • 20 lutego 2020 o 18:41
  Permalink

  Pani Czesławo,
  jak to mówią „kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada” albo „karma zawsze wraca czyli co dajesz to dostajesz”. No ale cóż, kompleksy, niespełnione nadzieje na sławę zawsze można leczyć w ten sposób jaki Pani wybrała. Zgorzkniały człowiek bez szans na spełnienie swoich wybujałych ambicji, przekonany o swojej nieprawdopodobnej „wielkości” jest jedynie godny pożałowania. Tak samo jak godne pożałowania jest to anonimowe obrzucanie błotem swoich współpracowników.
  Życzę dobrego samopoczucia (a raczej samouwielbienia).

  Odpowiedz
 • 21 lutego 2020 o 09:56
  Permalink

  Szanowna Pani/Pan inka.
  Powyższy tekst jest bardzo trafiony – gratulacje! Idealnie pasuje do obecnych władz PM!

  Odpowiedz
  • 21 lutego 2020 o 10:21
   Permalink

   Problem polega na tym, że to idealny opis gwiazdy spalonego teatru, a nie władz. Chociaż ten komentarz i tak pewnie się nie ukaże jak i pozostałe, które nie były krytyczne wobec władz.

   Odpowiedz
 • 23 lutego 2020 o 10:03
  Permalink

  Znalazłem ciekawy komentarz w gazecie wybor… z 16.02.2020
  (no cóż… życie w pałacu)

  komentarz
  Z tego co wiadomo, to ta ratowniczka spadła z nieba dyrekcji, bo na to zastępstwo szukano już ponad 5 miesięcy. A na stronie BiP nie było ogłoszenia. Dyrektor może mówić o fiołkach i innych cudeńkach… Dziewczyna dostała wiadomość od przełożonego Adama Laska w asyście swoich parobków „mądre głowy”, że jej dziękują za współpracę, bo ten ratownik po leczeniu wraca do pracy, gdzie wiadomo było że nie wróci. Został zniszczony, to był wychowanek jednego z trenerów. Dyrektor zgnębił tego chłopaka tak psychicznie, że nie ma co się dziwić że po tym jak któregoś dnia „za szmaty” go wyszarpał na policję i tam kazał dmuchać w alkomat, ten ratownik nie chce wrócić do pracy. (Naturalnie badanie nie wykazało obecności alkoholu)
  Są świadkowie zdarzenia. Tak robi osoba publiczna pan dyrektor? Osoba której dobro dzieci jest na pierwszym miejscu?
  A prawda jest taka, że zwolniona ratowniczka miała być do lutego, a nie do stycznia na zastępstwo. No, ale dyrektor przegrał w wyborach, błagał nawet o głosy nas rodziców mieszkających w centrum. Tym samym upier***** dwa gołąbki na jednej pieczeni wcześniej, czemu? Bo może. Ma pełne pole manewru do rządzenia pałacykiem.
  Szach mat! Byliście w ferie z dziećmi na basenie? Zajęcie odwoływane w południe, jedno stowarzyszenie przyszło, to ” łaskawie” ratowniczki zostały dłużej dla dzieci, bo chciały iść do domu. O zgrozo, no trzeba pracować na chlebuś. Wiadomo wszystkim, że ratownicy sami się zwalniają z powodu atmosfery jaka tam panuje. Inni rodzice byli świadkami jak dyrekcja „na forum” pływalni wpierała innemu ratownikowi, że przyszedł do pracy spóźniony, mimo że kamery rejestrują wszystkie wejścia i wyjścia. Po feriach nadal odwołują zajęcia i dzieci wyjmują z wody, gdyż brakuje ratowników do obsadzenia grafiku, no chyba, że dyrektor sam zacznie etat na basenie, kamerki zamontował, więc będzie mógł siebie oglądać na złotym ekranie. Ma wprawę na kolejny zawód, widziałem dyrektorka dwa razy na sprzedaży biletów na basen! Bystry jest, szybko się uczy. Człowiek orkiestra, pod okiem takich ambitnych „profesjonalistów” mogę się tylko „spokojnie utopić”. Chłopie dyrektorze, wywal tych kierowników, po co Ci oni, jak wszystko sam najlepiej robisz?!
  Sprzątaczki mówią, że uczył z wicedyrektorką „tancereczką” podłogi zmywać, dyrektor ma tak zajęty grafik, że na mycie okien zawsze znajdzie czas, pracowity krasnalek, nawet jak wpadniesz do teatru to Ci wyda z szatni płaszczyk. Zaraz mnie zapyta moje dziecko, czy jak dorośnie to może robić na tyle etatów co pan dyrektor.
  Cóż, urodzić się zakompleksionym beretem trzeba mieć „szczęście”.
  Podaj się do dymisji, bo Twoja Kadencja NOWOŚCI pachnie szach matami najtańszej chińskiej jakości.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *