Katowiccy radni – zaradni czy bezradni?

Dla większości z nich już samo dostanie się do Rady Miasta było nie lada wyczynem i sukcesem. W ostatnich wyborach przepadli w końcu tacy samorządowi weterani jak Marek Chmieliński czy Jerzy Dolinkiewicz. Wyborcy postawili tym razem na wielu młodych, ambitnych katowiczan. Pierwsze miesiące nowej kadencji pokazały, gdzie ich miejsce widzą stare samorządowe wygi.

Licząca 28 radnych katowicka Rada Miasta w obecnym rozdaniu to nadal sprawna maszynka do głosowania, w której głos decydujący przypadł 11 radnym z prezydenckiego ugrupowania pod swojsko brzmiącą nazwą Forum Samorządowe i Marcin Krupa – zwarty i posłuszny klub prezydenckiego FS tworzą: Maciej Biskupski, Krzysztof Kraus, Dariusz Łyczko (przewodniczący klubu), Barbara Mańdok, Krzysztof Pieczyński, Borys Pronobis, Krystyna Siejna, Adam Skowron, Damian Stępień, Tomasz Szpyrka i Józef Zawadzki – i kilku koalicyjnym radnym z klubu Prawa i Sprawiedliwości w składzie: Dawid Kamiński, Wiesław Mrowiec, Krystyna Panek i Piotr Pietrasz.

Pracami Rady kieruje Maciej Biskupski, który wdrożył już kilka autorskich pomysłów i wzbudził sporo kontrowersji. Opozycyjnym radnym nie przypadło do gustu odebranie im prawa do zadawania pytań prezydentowi Katowic i jego zastępcom podczas sesji Rady Miasta. Muszą teraz formułować je na piśmie i czekać pokornie na odpowiedź.

Przyjrzymy się każdemu z naszych przedstawicieli w Radzie Miasta i co tydzień będziemy prezentowali w kolejności alfabetycznej – począwszy od poniedziałku, 9 marca br. – ich sylwetki i dokonania. Skorzystamy przy tym z ogólnie dostępnych źródeł – zasobów strony internetowej Urzędu Miasta i informacji zamieszczanych na bieżąco w Biuletynie Informacji Publicznej, w tym interpelacji i zapytań, jakie radni kierują do prezydenta Katowic.

Jeżeli chcielibyście podzielić się swoimi uwagami i opiniami o pracy radnych, to piszcie na adres: portalinfokatowice (małpa) gmail.com lub zamieszczajcie komentarze pod wpisami na ich temat.

Jedna myśl na temat “Katowiccy radni – zaradni czy bezradni?

  • 9 marca 2020 o 20:08
    Permalink

    Witam , nawiązując do artykułu chciałbym napisać o jednym z Katowickich radnych. Mianowicie Pan Zawadzki Józef – jest radnym od kilku kadencji. Przez te kilka lat poznałem mnóstwo ludzi , którym pomógł w sprawach życiowych , zawodowych jak i rodzinnych. Wszyscy myślą że radni są zaradni dla siebie !!! . A to nie prawda . Pan Zawadzki pomaga i opiekuje się rzeszą chorych dzieci. Wspiera osoby duchowne . Osobiście go nie poznałem ale praktycznie co tydzień spotykam się z osobami którym pomógł.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *