Co zrobi prezydent?

Pełnomocnik „pro bono” pracownic Pałacu Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego skierował do prezydenta Katowic Marcina Krupy wniosek o zawiadomienie właściwej prokuratury o działaniach noszących znamiona przestępstwa opisanego w art. 218 § 1a Kodeksu karnego, którego ofiarami są, między innymi, jego mocodawczynie.

Setki mieszkańców miasta śledzą na naszym „nieistniejącym” portalu losy pracowników tej samorządowej placówki odważnie upominających się o godność i respektowanie elementarnych praw pracowniczych.

W środę, 18 grudnia, w pałacowe progi zawita Grażyna Burek, zastępca naczelnika wydziału edukacji i sportu UM. Pracownicy Pałacu z nieufnością podchodzą do tej wizyty i nie spodziewają się po niej przełomu w całej sprawie. Raczej próby spacyfikowania nastrojów i wykazania, że obecny dyrektor jest czymś „najlepszym”, co mogło spotkać tę zasłużoną dla Katowic i regionu instytucję.

Tymczasem zdesperowani pracownicy Pałacu oczekują od władz miasta spotkania na neutralnym gruncie, bez obecności dyrekcji i niekoniecznie w gorącym przedświątecznym okresie.

Wniosek do Prezydenta Katowic o zawiadomienie prokuratury

5 myśli na temat “Co zrobi prezydent?

 • 18 grudnia 2019 o 19:30
  Permalink

  Przede wszystkim pragniemy podziękować Panu Redaktorowi i osobie która odważyła się na poruszenie całej tej sprawy, to ogromny krok do polepszenia całej tej sytuacji. Chcemy również nadmienić, że Pan Dyrektor nie jest do końca winny temu wszystkiemu, przede wszystkim Pani Kierownik Administracji i Panie wicedyrektorki kierują tym mobbingiem. To właśnie one manipulują Panem Dyrektorem oraz mają największy wpływ na jego dezycję co zostało dawno zauważone. Proszę zauważyć, że Pani Kierownik Administracji jest ciocią Pana Dyrektora i od momentu, gdy ten przejął władze Pani Kierownik potrafi tylko nakazywać i zakazywać. Tak naprawdę to ona ma najwiecej do powiedzenia i ona wszystkim zarządza.

  Odpowiedz
 • 19 grudnia 2019 o 20:57
  Permalink

  Tak , zgadza się Za ,,całokształt”, należą się brawa Pani kierownik Administracji, Paniom Wice… w szczególności Pani Wice-tancerka Pani kierownik działu organizacyjnego. 4 damy – które zarządzaj również Panem Dyrektorem, to fakt. Kto się ze mną nie zgadza?

  Odpowiedz
 • 20 grudnia 2019 o 12:11
  Permalink

  Trzeba przyznać dyrektorowi Pałacu Młodzieży, że jest mistrzem w skłócaniu ludzi i inwigilowaniu pracowników! Onegdaj byliśmy dumni z tego miejsca. Ktoś się kiedyś zapytał: gdzie pracujesz? z dumą odpowiadaliśmy w Pałacu Młodzieży w Katowicach, zazdroszczę. Panie dyrektorze nie szanuje Pan ludzi, pomiata Pan kadrą nauczycieli i obsługi. Wmawianie wszystkim dookoła, że jest cudownie i wspaniale to jest kłamstwo! Kiedy to do Pana dotrze, że Pałac Młodzieży to nie tylko zimne mury, wyremontowane niektóre gabinety ale też ludzie, którzy ożywiają to miejsce, tworząc tą placówkę. Ma Pan wielu fachowców, ludzi z pasją w różnym dziedzinach, którzy osiągają liczne sukcesy – nie doceni ich Pan przez gnębienie, szykanowanie, dyskryminowanie…
  Może to nie praca dla Pana…

  Odpowiedz
 • 22 grudnia 2019 o 09:09
  Permalink

  Witam. Wszystkie nieszczęścia biorą się z chęci władzy ( w tym przypadku szczegolnie doradcy/cioci ) . Pan dyrektor pragnie rządzić , a tu trzeba poprostu mądrze kierować.

  Odpowiedz
 • 18 stycznia 2020 o 14:40
  Permalink

  Pani kierownik administracji ma jeszcze inną wadę poza bycie ciocią, jej stosunek do dzieci urąga wszelkim zasadom wychowania, dobrym obyczajom i zasadom pedagogiki. Jest niestety prymitywną jednostką, która nie wie gdzie pracuje. To po prostu skandal.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *